Hosting Seçerken Neye Dikkat Etmeliyim?

Bu işe yeni başlayanlar için Hosting nedir ne işe yarar ile başlayıp hosting seçerken neye dikkat etmeniz gerektiği ile devam edeceğiz. Bu nokta da bir çok müşterimiz konu hakkında bilgi sahibi olmaması sebebiyle karşılaştırmalarını doğru bir şekilde yapmakta zorlandıklarını görüyoruz.

Öncelikle Hosting nedir?

Bir web sitesi için html, css, php, görseller vs. gibi dosyaların barındığı ve 24 saat esasıyla açık kalmak zorunda olduğu bir bilgisayardır. Bu bilgisayarlar ise tamamen site yayınlamaya göre konfigüre edilirler. Yani site yayını için gerekli server yönetim paneli, apache, nginx, mysql veya mariadb gibi komponentleri barındıran hafif ama güçlü performanslar sunan sunuculardır. Bu işlemi yapan birçok firma ve kişiler bulunmaktadır. Ancak hakkıyla yapanı bulmak gerçekten çok vakit ve maddiyat gerektiren durumdur. En iyi seçim yolu ise çoğu zaman yazılımcılarınıza güvenmekten geçer.

Hostingler paylaşımlı ve paylaşımsız olarak 2'ye ayırabiliriz. Bu nokta da paylaşımlı olanları direkt olarak Hosting deyip geçebiliriz. Ancak paylaşımsızlara Bulut Sunucu, VPS, VDS, Dedicate gibi özel isimler ile hitap edebiliriz. Bu ikisi arasındaki fark adından da anlaşılacağı üzere kaynakların başkaları ile paylaşılıp paylaşılmamasından geçer.

Öyleki 2 GB Ram ve 1 CPU söylenen paylaşımlı Hostingler de kaynaklarınızı tam olarak kullanamazsınız. Hatta genel itibariyle 1 CPU değerinin %25 i kadarını kullanmanıza izin verirler.

Paylaşımsız serverlarda ise bu kaynaklar tamamen size ait olur ve kimse tarafından kullanılması olanak tanınmaz.

Biz ArgeDizayn olarak paylaşımsız özel Bulut Sunucuları ile tam yedekli olarak çalışmaktayız. Bu hususta ise tam bir güven ortamı oluştururuz. Konu hakkında yorum ve isteklerinizi irtibata geçerek belirtebilirsiniz.2020-02-29 12:03:20
Sizde fikrinizi söyleyin!
Hosting,Server,Hosting seçimi